Július 14, szombat, Bad Goisern.
(több kép az oldal legvégén :-) )
Idén azt mondtam, hogy csak akkor indulok el újra az A távon, ha sikerül egy másik bringát beszereznem, ami kevésbé nehéz. Egyébként a régi sárgám bőven elég a B távra.
Ez szerencsére most tavasszal sikerült és venni tudtam egy Cube Reaction GTC karbon bicajt, 29-es kerékmérettel, 3x10-es váltóval, ami pont nekem való.
Az A táv most nagyon jól ment, kifejezetten élveztem, hiszen szép bringaidő volt, nem esett egy csepp eső sem, és nem is volt nagyon meleg, kivéve délután a Hallstadt feletti résznél. A campingben is nyugalom volt, most aludtam a legtöbbet a verseny előtt, az eddigi A távos versenyekhez képest: legalább 4 órát.
Az idén az új bringámmal az összes eddigi időmnél jobbat mentem :-)
Reggel 5.00 órakor indultunk Bad Goisern-ből, és a 36-os limitpontnál, amit most 8.00-ról 8.30-ra visszaemeltek, még 40 perc előnyöm volt a szintidőhöz képest, aztán 79 Km-nél, Bad Ischl-nél még mindig volt majdnem 30 perc. Utána sok éves sikertelen próbálkozás után végre elértem a 116-os limitpontot is, bár ott már csak kb. 15 perc előnyöm volt. (A tavalyi 130 Km-es limitpontot is elértem volna vagy 20 perc előnnyel, ha még ott lett volna a limit, ahol tavaly…) Aztán mentem tovább a Hallstadt-i tó körre, amit szintén szépen letudtam, de utána jött a Salzberg emelkedő... Ott azonban teljesen elfogytam, és érdekes módon nem izomból, hanem tüdőből nem bírtam, lehet, hogy a meleg miatt, szóval ott nagyon lelassultam, de azért becsülettel feltoltam a bringát a Salzberg tetejére és legurultam a 152-es limitponthoz, hogy legalább ne DNF-fel szálljak ki, hanem TL-tel, ami azt jelenti, hogy még mentem volna tovább, csak az szintidőbe nem fértem bele. (DNF - Did Not Finish, TL - Time Limit) Ott egyébként már kb.. fél óra hátrányom volt és kb 5 másik indulóval együtt állítottak ki minket egy lélegzetelállítóan szép helyen, ahol egy szurdok felett egy nagy híd ível át. (kép a végén)
A kiállítás után innen egyenesen legurultam Hallstadt-ba, és onnan még visszatekertem Bad Goisern-be, ami még 13 Km-re volt. Így lett az Endo track összesen 172 Km-es.
Kb 5.000 méter szintet tekertem le tehát a 152 Km alatt, és még kb 2.000 lett volna hátra.
Nagyon élveztem az A táv mezőnyében tekerni, ez sokkal lendületesebb, mint a B távé. Az útvonalat is kedvelem, sok szép részt kihagy az, aki csak a B távon indul. Ráadásul így sokkal többet is tudtam tekerni, mintha a B távon indultam volna. Azt azért sajnálom, hogy megint póló nélkül jöttem haza, (csak az kap pólót, aki teljesíti a választott távot...) pedig így, hogy sokkal többet mentem Km-ben és szintben is mint a B táv, igazság szerint legalább a B táv pólóját megkaphattam volna. Javasolni is fogom majd ezt a kis figyelmességet a szervezőknek.
Jövőre újra nekifutok az A távnak, talán kicsivel több edzéssel.
A rajtszámom és a szintvonal:
A rajt előtt, reggel háromnegyed 5-kor:
A Raschberg tetején reggel 6.22-kor:
Szintén a Raschberg-en, 6.28-kor:
Ewige Wand - először, reggel 6.32-kor:
Altaussee felé, reggel 8.53-kor:
Ewige Wand, másodszor, 13.40-kor:
Ez is:
Lauffen, a sikátor után, a hídon, 13.49-kor:
Hochmuth után, a Hallstadti tó irányában, 15.19-kor:
A Hallstadt feletti Salzberg közepe tájékán, ez meredek volt, itt már csak tolni volt erőm, 17.07-kor:
Itt állítottak ki, ennél a pontnál, 17,40 körül:
De innen még haza kellett tekernem Bad Goisern-be, ami még vagy 20 Km volt (szerencsére már csak lefelé, vagy egyenesen). Az útról látszott Hallstadt is:
No és persze a brigám is megérdemli, hogy ide kerüljön, hiszen nélküle az egész nem jöhetett volna létre: